Jak nie nudzić się z żoną na zakupach?

Dzisiaj tekst skierowany bardziej do facetów.

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że życie samo w sobie jest bez sensu?

Nie ma jednego, konkretnego powodu, dla którego żyjemy. A to oznacza, że każdy decyduje za siebie. Każde pojedyncze działanie może być dla Ciebie zarówno marnotrawstwem czasu, jak i czymś wartościowym, co Cię wzbogaca.

Dam Ci przykład.

Byłem ostatnio z Gabi na zakupach. Mały został z dziadkami, więc mogliśmy skupić się tylko na sobie. Gabi doradzała mnie, ja doradzałem jej, wyszukiwaliśmy sobie nawzajem ubrania, rozmawialiśmy, śmialiśmy się. Niby zwykłe zakupy, ale spędziliśmy razem kilka naprawdę świetnych godzin i na koniec dnia oboje mieliśmy poczucie, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

Jednak chodząc po galerii zwróciłem uwagę na całą masę facetów siedzących przed Orsay`em, Mohito, itp., którzy zdecydowanie nie wyglądali na zadowolonych. Smutni, źli, poirytowani tym, że muszą tam być. W pełni ich rozumiałem, bo jeszcze kilka lat temu siedziałbym wśród nich.

Co się zmieniło od tego czasu? Nadałem zakupom inne znaczenie, inny sens.

Kiedyś był to dla mnie czas stracony, który wydawało mi się, że mogę zdecydowanie lepiej wykorzystać. Towarzyszyłem Gabi, aby uniknąć poczucia winy, które bym odczuwał, gdybym z nią nie poszedł. Takie wspólne wyjście nie było jednak dla nikogo przyjemne, bo 50% obecnych wolałoby być nieobecnymi.

Dzisiaj traktuję zakupy jako inwestycję w nasz związek. To jest kilka godzin, które poświęcamy sobie nawzajem. Jeśli jesteś facetem, to weź też pod uwagę, że ona kupuje te ubrania po to, aby się Tobie podobać i pewnie zależałoby jej na tym, abyś jej coś doradził. Poza tym, fajnie jest mieć to poczucie, że gdy inne kobiety będą narzekały na zakupy ze swoimi mężami, Twoja tylko się uśmiechnie i powie, że to jej nie dotyczy 🙂

Zakupy są tutaj oczywiście tylko jednym z wielu przykładów. W taki sam sposób zmieniłem moje podejście do sprzątania, gotowania i jeszcze innych czynności, które kiedyś były dla mnie utrapieniem i których szczerze nienawidziłem.

Tak więc popatrz na następne zakupy, jako na inwestycję w Wasz związek. Jako na coś, co pomoże Wam się jeszcze bardziej zbliżyć i nawzajem zrozumieć. Zobaczysz jak nadanie innego znaczenia temu samemu wydarzeniu wpłynie na Twoją radość ze spędzania tego czasu.

A żeby było jeszcze fajniej, odpowiedz sobie na pytanie:

– O co muszę zadbać, aby był to dla nas obojga wartościowy czas i żebyśmy oboje świetnie się bawili?

Trzymaj się ciepło.

Wojtek

2017-10-08T23:04:46+00:00