O Mnie 2017-06-29T22:42:15+00:00

Wojciech Jary- Polak mieszkający w Niemczech, certyfikowany coach i trener rozwoju osobistego, podróżnik, a przede wszystkim szczęśliwy człowiek.

Gdy 6 lat temu przeprowadzałem się do Niemiec, nie było mi lekko. Jedyne, co potrafiłem powiedzieć w miejscowym języku, to „ich spreche kein Deutsch“, ale jak się pewnie domyślasz, nie było to stwierdzenie, które otwierało mi drzwi do kariery.

Rozwoziłem pizzę, ładowałem gruz na budowie, pakowałem towar na palety. Ogólnie mówiąc wykonywałem prace, do których moje studia średnio mnie przygotowały. Najgorsze było jednak to poczucie, że jestem w jakiś sposób gorszy, bo nie mam pieniędzy, bo nie potrafię włączyć się do rozmowy, ani odpowiedzieć logicznie na zadane pytanie.

Co się zdarzyło od tego momentu?

Stworzyłem wizję tego, jak chcę żyć za kila lat i pracowałem intensywnie nad jej realizacją.

W pół roku nauczyłem się języka i spełniłem marzenie jakim była podróż do Kanady. Po powrocie zacząłem pracę w sprzedaży i w ciągu roku zostałem jednym z najlepszych przedstawicieli handlowych w swojej firmie. Po kolejnych 2 latach stwierdziłem, że znowu nadszedł czas na spełnianie marzeń. Zrezygnowałem z pracy i razem z żoną, przez ponad pół roku podróżowaliśmy z plecakami po Azji. Po powrocie, wiedziałem dokładnie, co chcę dalej robić. Chciałem pracować jako trener i w ten sposób pomagać ludziom. Pani z niemieckiego urzędu pracy nie była zachwycona tym pomysłem i patrzyła na mnie z politowaniem. Ja w tym czasie ciągle się rozwijałem i po kilku miesiącach stałem przed grupą niemieckich pracowników i rozpoczynałem szkolenie z umiejętności komunikacji i sprzedaży.

Dzisiaj jestem tu, gdzie chciałem być kilka lat temu. Mam cudowną rodzinę, rozwijam swoje pasje i prowadzę firmę, w której pomagam ludziom jako trener i coach w rozwiązywaniu problemów i kreowaniu życia jakiego pragną.

Co jest moim celem?

Wprowadzenie świetnej jakości szkoleń do miejsc w Europie, gdzie mieszkają Polacy, po to, aby każdy, kto potrzebuje wsparcia i chce się rozwijać miał do tego ułatwiony dostęp.

Dlaczego mi na tym zależy?

  • Ponieważ mam ogromny sentyment do Polski. Wierzę, że Polacy mają wielki potencjał i wspólnie możemy zmienić sposób postrzegania nas za granicą. Mam dość kojarzenia nas z przekleństwami, pijaństwem i złodziejstwem.
  • Ponieważ wiem, jak trudne potrafi być życie w innym kraju. Przy tak ogromnej zmianie, łatwo jest się pogubić. Sam przez to przeszedłem i teraz chcę Ci pomóc wykorzystać stojące przed Tobą możliwości .
  • Ponieważ rozwój osobisty jest moją pasją i pozwolił mi dojść tu gdzie jestem.

Teraz pora na Ciebie. Dokąd Ty chcesz dojść?